Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Kliknij "Zamknij" by zaakceptować je, i móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszych sklepów.

zamknij

Windows Server 2019 - 50 User CALs

5 999,00 zł
Brutto
  • Nowy produkt
Ilość
Wysyłka w ciągu 48 godzin!

Microsoft Windows Server 2019 User CAL - większa elastyczność Twojego systemu

Aby optymalnie wykorzystać pełny potencjał wydajnego serwerowego systemu operacyjnego, jakim jest Microsoft Server 2019, musi on mieć możliwie elastyczną strukturę i być dostosowany do potrzeb. Tak zwane licencje dostępowe (Client Access Licenses) to dodatkowe licencje dla firm, które umożliwiają rozszerzenie serwerowego systemu operacyjnego na kolejnych użytkowników lub urządzenia i zapewnienie im pełnego dostępu do systemu. Microsoft oferuje dwie wersje tych licencji - User CAL i Device CAL.

Na czym polega różnica między licencjami User CAL a licencjami Device CAL?

Każdy użytkownik lub urządzenie, które ma się łączyć z systemem serwerowym, musi mieć ważną licencję Microsoft Server 2019. User CAL to licencja przypisana do konkretnego użytkownika. Natomiast Device CAL to licencja przypisana do urządzenia. Ponieważ licencje User CAL są przypisane do użytkowników, każdy użytkownik posiadający licencję otrzymuje osobiste dane dostępu do systemu. Ma to tę zaletę, że użytkownik ma pełny dostęp do systemu z dowolnego stanowiska pracy. Licencje te nie są przypisane do urządzeń, tak jak Device CAL.

Kiedy opłaca się użycie licencji Microsoft Windows Server 2019 User CAL?

Jest to korzystne zwłaszcza dla firm i organizacji, które umożliwiają pracownikom elastyczny sposób pracy, nieprzywiązany do konkretnego komputera w stacjonarnym biurze. Dzięki licencjonowaniu przypisanemu do użytkowników pracownicy mogą korzystać z systemu również poprzez podłączony do niego domowy komputer w ramach home office albo poprzez urządzenia mobilne, na przykład firmowy laptop. Dzięki temu mają szybszy i bardziej wydajny dostęp do potrzebnych danych.

Ponieważ licencje User CAL są dostępne zarówno pojedynczo, jak i w pakietach, firmy mogą zawsze rozszerzać swoje systemy w zależności od bieżących potrzeb. Ponadto licencje Microsoft Windows Server 2019 User CAL można dowolnie łączyć z licencjami Device CAL. W ostatecznym rozrachunku oznacza to znaczną oszczędność kosztów. 

Najważniejsze nowości w Windows Server 2019

Zakup licencji Microsoft Windows Server 2019 User CAL oznacza dla pracowników możliwość korzystania z wydajnego serwerowego systemu operacyjnego dostępnego w najnowszej wersji z wieloma nowymi funkcjami i szczegółowymi udoskonaleniami.

  • Ekspresowe aktualizacje: Podobnie jak w desktopowym systemie operacyjnym Windows 10, również w nowej wersji serwerowej stosowane są ekspresowe aktualizacje. Pozwalają one skrócić czas instalacji i zredukować liczbę niezbędnych restartów.
  • Windows Defender Advanced Threat Protection: Dzięki lepszemu mechanizmowi zabezpieczeń Windows Server 2019 oferuje rozszerzoną ochronę przed rootkitami i exploitami zero-day. Do tego dochodzi jeszcze udoskonalone szyfrowanie danych, ruchu w sieci oraz wirtualnych maszyn.
  • Współpraca z systemem Linux: W porównaniu z poprzednimi wersjami Windows Server 2019 może się pochwalić rozszerzoną koncepcją bezpieczeństwa dla serwerów Linux oraz bezpośrednią integracją dystrybucji Linux w instalacji Windows.
  • Integracja Microsoft Azure: Dzięki płynnej współpracy Windows Server z Microsoft Azure można nie tylko z łatwością synchronizować dane, lecz także wykonywać kopie zapasowe za pomocą Azure Backup. Oprócz tego możliwe jest podłączanie klastrów do Microsoft Azure.
  • Lepsze kontenery: Rozszerzona współpraca z Kubernetes pozwoliła na stosowanie w Microsoft Server 2019 hybrydowych środowisk kontenerowych.
  • Asystent Storage Migration: Usługa Storage Migrations Service pomaga teraz użytkownikom posiadającym licencję Microsoft Windows Server 2019 User CAL w migracji danych i serwerów plików do Windows Server 2019. Ponieważ jako źródeł do migracji można używać różnych urządzeń, jest to teraz tak proste, jak nigdy dotąd.
WS19UC50

Opis

System
Windows Server 2019

Specyficzne kody

Jesteśmy oficjalnym partnerem firmy Microsoft

Dostawa elektroniczna Koszt wysyłki:
produkt dostarczany mailem 0 zł

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zamiast tego zaloguj się Lub Zresetuj hasło