Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Kliknij "Zamknij" by zaakceptować je, i móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszych sklepów.

zamknij

Windows Server 2016 Essentials + SharePoint Server 2016

24 399,00 zł
Brutto

Po zakupie otrzymasz:
 • Klucz produktu
 • Potwierdzenie zakupu
 • Wsparcie techniczne
 • Pomoc w ewentualnej instalacji i aktywacji

 • Nowy
 • Zestaw

Ten zestaw zawiera

Ilość
Wysyłka w ciągu 48 godzin!

Windows Server 2016 Essentials to optymalne rozwiązanie serwerowe dla małych firm. Ten bazujący na Windows 10 system może być stosowany na 2 fizycznych procesorach i obsługiwać do 25 użytkowników lub 50 urządzeń i funkcjonuje w przedsiębiorstwach bez środowiska wirtualnego. Microsoft Windows Server 2016 Essentials charakteryzuje się poprawioną funkcjonalnością, która znacznie poprawia wydajność w firmie. Wersja Essentials idealnie nadaje się do pracy w środowiskach z wieloma serwerami jako serwer podstawowy.

Korzyści z korzystania z Windows Server 2016 Essentials

 • Zarządzanie systemem poprzez łatwy w obsłudze interfejs.
 • Większość operacji można przeprowadzić przy pomocy kreatora, bez potrzeby udziału administratora.
 • Prawo do dostępu i obsługi mogą być definiowane  z zarządzane z panelu.
 • Poszczególne stacje robocze są automatycznie zapisywane na serwerze.

Prosta instalacja i obsługa

Jedną z zalet Windows Server 2016 Essentials jest stosunkowo prosta instalacja tego systemu. Kreator instalacji automatycznie rozpoczyna proces instalacyjny i wspiera Państwa we wszystkich ważnych etapach. Podczas instalacji automatycznie zostaje utworzona nowa struktura ActiveDirectory, bez potrzeby kreowania jej przez administratora w tle. Dzięki zoptymalizowanemu interfejsowi, serwer może być łatwo zarządzany nawet przez mniej doświadczonych użytkowników. Windows Server 2016 Essentials posiada bardzo prosty w obsłudze Dashboard. Agent zainstalowany na komputerze klienckim, automatycznie nawiązuje połączenie z serwerem i dba o zapisywanie i przechowywanie danych. Ponadto możliwe jest łatwe dodawanie i zarządzanie uprawnieniami użytkowników prosto z Dashboardu.

Tworzenie i zarządznie kontami użytkowników przy pomocy Office 365

W uzupełnieniu klasycznej metody tworzenia kont użytkowników, istnieje w Windows Server 2016 Essentials możliwość połączenia istniejących już na serwerze kont Office 365 lub bezpośrednie tworzenie skrzynek odbiorczych w Office 365. Do tego wystarczy tylko kreator by połączyć Office 365 z Azure Active Directory. Poza tym możliwe jest również wskazywanie administratorów wśród użytkowników i przypisywanie im różnych praw. Do tego możliwy jest również wybór sposobu przekazywania poleceń systemowi. Można czytać lub pisać polecenia.

 

Microsoft Windows Server 2016 Essentials działa na serwerze fizycznym z dwoma procesorami. Licencjonowanie na rdzeń lub licencjonowanie CAL nie jest wymagana. Windows Server 2016 Essentials obsługuje 25 użytkowników i 50 urządzeń.

Kup Windows Server 2019 Essentials i korzystaj z rozwiązań szytych na miarę

Firmy, które zakupią Windows Server 2019 Essentials, otrzymają najnowszą wersję popularnego rozwiązania serwerowego Microsoftu, która już od wielu lat świetnie sprawdza się w przedsiębiorstwach. Najnowszy system Essentials, podobnie jak poprzednia wersja Windows Server 2016 Essentials, jest specjalnie dopasowana do potrzeb małych firm i organizacji. System Windows Server 2019 Essentials jest przeznaczony zwłaszcza dla firm, które nie mają wirtualnego środowiska pracy, i nadaje się idealnie jako pierwsze rozwiązanie serwerowe. Można jej także użyć jako serwera głównego w środowiskach pracy z kilkoma serwerami.

Wyższy poziom bezpieczeństwa i więcej usług w chmurze w Windows Server 2019 Essentials

Jedną z najważniejszych nowości w porównaniu z poprzednią wersją jest bliższa współpraca systemu Windows Server 2019 z Microsoft Azure oraz Project Honolulu do tworzenia środowiska chmury hybrydowej. Oprócz centralnego sterowania przez Project Honolulu najnowsza wersja umożliwia na przykład tworzenie kopii zapasowych za pomocą Azure File Sync i Azure Backup.

W wersji Windows Server 2019 Microsoft rozszerzył także dotychczasowe opcje zabezpieczeń znane z wersji 2016. Dodatkowo mamy tu lepszą obsługę systemu Linux, między innymi dzięki integracji poleceń Linuksa takich jak „tar” czy „curl” w wierszu polecenia. Dodatkowo wirtualne maszyny Linux są w Windows Server 2019 chronione przez Shield VMs.

Pakiet zabezpieczeń zawiera również możliwość szyfrowania ruchu sieciowego w wirtualnych środowiskach oraz wykorzystuje narzędzie „Windows Defender Advanced Threat Protection” (ATP). Oferuje ono między innymi ochronę przed atakami, których sygnatury nie są jeszcze rozpoznawane przez popularne programy antywirusowe, a więc np. przed „exploitami zero-day”. 

Dalsze korzyści dla firm, które zakupią Windows Server 2019 Essentials

 • Obsługa „Kubernetes”, dzięki czemu kontenery Windows Server w Microsoft Windows Server 2019 można również podłączyć do Kubernetes.
 • Możliwość wykonywania tradycyjnych aplikacji i funkcji takich jak udostępnianie plików i drukarek.
 • W porównaniu z Windows Server 2016 zmniejszono obraz wersji core z prawie 5 GB do około 1,7 GB. Efekt to mniejszy zasięg (footprint) sieci i jednocześnie szybsze udostępnianie.
 • Podłączenie Windows Server 2019 do aktualnej wersji „System Center” oprócz centralnego zarządzania przez RSAT i Project Honolulu.
 • Możliwość budowy hiperkonwergentnych infrastruktur (HCI) za pomocą Mircosoft Azure i System Center, co z kolei umożliwia firmom połączenie lokalnych centrów obliczeniowych z Microsoft Azure.
 • Microsoft Windows Server 2019 Essentials wspiera najnowszy sprzęt i posiada te same funkcje i udoskonalenia co Windows Server 2019 Standard, łącznie z informacjami systemowymi i usługami do migracji pamięci.

Koncepcja licencjonowania idealna dla małych firm

Kupując Microsoft Windows Server 2019 Essentials, małe firmy zyskują wydajne oprogramowanie, które nie tylko ma nieograniczony czas użytkowania, ale przekonuje również prostą koncepcją licencjonowania. W odróżnieniu od wersji Standard i DataCenter, licencjonowanie wersji Essentials nie opiera się na rdzeniach, lecz udzielana jest licencja dla serwera. Oznacza to, że firmy nie potrzebują licencji dostępowych (CAL), zwłaszcza że dla każdej instancji oprogramowania trzeba zakupić licencję, niezależnie od tego, czy będzie ono używane wirtualnie, czy na fizycznym sprzęcie. Windows Server 2019 Essentials jest ograniczony do 25 użytkowników lub 50 urządzeń, a więc jest najtańszym rozwiązaniem dla małych organizacji.

Uproszczone zarządzanie treścią dzięki SharePoint Server 2016

Aby ułatwić użytkownikom dostęp do wszelkiego rodzaju treści, SharePoint Server 2016 stosuje prosty model nawigacji stron internetowych. Wszelkie treści, które tam podajesz, mogą być na przykład uporządkowane przez innych pracowników i łatwe do odzyskania. Ponieważ ludzie dorastają dziś na stronach internetowych, poruszanie się po tych zbiorach treści jest zazwyczaj bardzo łatwe. Pojedyncza strona internetowa może zostać podzielona na wiele mniejszych podsieci przy użyciu programu SharePoint Server 2016 Standard. Ułatwia to tworzenie przejrzystej struktury drzewa dla wszelkiego rodzaju treści. Ta zaleta może być również wykorzystana przez mniejsze zespoły, w których dane są jasno przedstawione i udostępnione podczas projektów.

SharePoint Server 2016 umożliwia sortowanie kolekcji treści w formie stron internetowych dla określonej treści. Ułatwia to tworzenie bibliotek z dokumentów, wyświetlanie obrazów lub tworzenie baz danych opartych na Wikipedii wiedzy i informacji. Dla pracowników firmy interesujące są również listy zadań lub kalendarze. W przypadku spotkań program SharePoint Server 2016 nadal ma możliwość otwierania własnych forów dyskusyjnych w celu omówienia bieżących wydarzeń w przedsiębiorstwie (lub poza nim). Zasadniczo oprogramowanie obsługuje wiele różnych zadań. W końcu konkretny przypadek użycia w przedsiębiorstwie określa, do czego ostatecznie służy program SharePoint Server 2016.

Tworzenie kolekcji treści w formie stron internetowych nie wymaga dużej wcześniejszej wiedzy. Nawet złożone projekty mogą być dostarczane przez oferowanie szablonów w kilku krokach. Warunkiem tego jest przydzielenie praw przez administratora. Po pokonaniu tej przeszkody każdy pracownik posiadający odpowiednie uprawnienia może generować kolekcje SharePoint. Szablony obejmują puste strony internetowe, a nawet witryny zespołów z gotowymi bibliotekami, obszarami roboczymi dokumentów, pokojami konferencyjnymi, blogami wewnętrznymi i poza biurem oraz wieloma innymi. Ze względu na mnogość różnych szablonów, wejście do SharePoint Server 2016 dla pracowników jest możliwe w krótkim czasie. Połączenie z Office 2016 Professional Plus ułatwia także integrację istniejących danych i dokumentów. Te zalety można również wykorzystać w standardowym pakiecie Office 2016  .

Ponadto skonfigurowanie programu SharePoint Server 2016 umożliwia włączenie katalogów szablonów do zadań zewnętrznych. Na przykład można wygenerować szablony dla komunikatów prasowych lub opublikować szablon wiadomości. Pracownicy działu prasowego mają zatem szybki dostęp do wszystkich niezbędnych zasobów, takich jak style, treści i wiele innych. Aby znaleźć wymienione dane, oprogramowanie jest wyposażone w funkcję wyszukiwania. Pracownicy mogą to wykorzystać do wyszukiwania określonych danych i typów danych w celu szybszego dostępu do potrzebnych informacji. Wszystkie wymienione do tej pory zadania mogą być wykonywane przez pracowników w dowolnej przeglądarce internetowej, takiej jak Microsoft Edge, Google Chrome lub Mozilla Firefox.

W SharePoint Server 2016 projektanci stron internetowych mają możliwość dostrojenia wyglądu stron internetowych, dzięki czemu użytkownik nie będzie już wiedział o połączeniu z SharePoint. Ułatwia także tworzenie kolekcji treści, które są ozdobione elementami z tożsamości korporacyjnej każdej firmy. Jest to korzystne, gdy pewne przedmioty mają być dostarczane klientom i innym gościom. Kolory, kształty, czcionki i spółka mogą być łatwo zmieniane przez doświadczonych projektantów stron internetowych i mogą być dostosowane do specyficznych potrzeb firmy.

WS16ESPS16

Opis

System
Windows Server 2016
Edycja
2016

Specyficzne kody

Jesteśmy oficjalnym partnerem firmy Microsoft

Dostawa elektroniczna Koszt wysyłki:
produkt dostarczany mailem 0 zł

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zamiast tego zaloguj się Lub Zresetuj hasło